Zanurzenie


Zaproponuj swoim klientom doskonały sposób na pokonanie problemu suchej skóry i zwiększ swoje przychody.


Częste mycie rąk i stosowanie płynów do dezynfekcji wpływa niszcząco na skórę —staje się ona sucha i podatna na pęknięcia. Twoje klientki skarżące się na ten problem mają jednak szczęście, ponieważ możesz zaproponować im rozwiązanie tego dokuczliwego problemu. Jest nim zabieg parafinowy na dłonie. Parafina jest naturalnym emolientem nieposiadającym barwy ani zapachu. Cechuje ją niska temperatura topnienia i zdolność utrzymania ciepła. Parafina tworzy na skórze warstwę utrzymującą wilgoć, a efekt nawilżenia utrzymuje się jeszcze długo po zakończeniu zabiegu.

Ze względu na swoje właściwości jest ona używana w zabiegach wykorzystujących lecznicze działanie ciepła — na przykład dla złagodzenia dolegliwości bólowych ze strony mięśni i stawów, dla zwalczenia stanów zapalnych, łagodzenia zapalenia stawów, fibromialgii i innych.

Dzięki wsparciu krążenia w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych, po chorych miejsc dociera więcej tlenu i składników odżywczych. Na mięśnie ciepło przekazywane za pomocą parafiny działa rozluźniająco, likwiduje sztywność i łagodzi uczucie dyskomfortu.


Na temat parafiny narosło jednak bardzo wiele mitów. Jeden z nich dotyczy obaw przed zakażeniem  krzyżowym w wyniku korzystania z parafiny, w której ktoś inny zanurzał wcześniej swoje dłonie. W rzeczywistości obawy te są całkowicie nieuzasadnione, ponieważ parafina jest środowiskiem bezwodnym, przez co wirusy i bakterie nie mogą się w niej namnażać. Temperatura nie ma tu żadnego znaczenia. Poza tym, ze względu na okluzyjne właściwości parafiny nic z zewnątrz nie ma szans się do niej dostać, ponieważ parafina przykleja do dłoni wszystko, co się na nich znajdowało. Parafina skapująca z dłoni z powrotem do pojemnika nie miała bezpośredniego kontaktu ze skórą. Jedynym źródłem zakażeń mogą być pojemniki, w których przeprowadzana jest kąpiel parafinowa dla dłoni, dlatego warto przedstawić klientowi sposób  ich czyszczenia i dezynfekowania. Należy także zapewnić klienta o tym, że zużyty wosk wyrzucamy.

Dobroczynne działanie parafiny nie ogranicza się jedynie do ukojenia cierpień wystawionej na duże wyzwania skóry czy łagodzenia dolegliwości bólowych. Jest ona bowiem świetnym sposobem na wspomożenie budżetu salonu. Zabiegi parafinowe można traktować jako rozszerzenie innych zabiegów, ponieważ nie wymagają dużych nakładów finansowych ani czasowych. Wnoszą jednak bardzo wiele do doświadczenia klienta, wpływając pozytywnie na jego odczucia. Usługę rozszerzoną  o zabieg parafinowy można zaliczyć zatem do usług premium i odpowiednio więcej sobie za nią policzyć.

Jak zachęcić klientów do skorzystania z zabiegów parafinowych? Dobrym pomysłem jest zaoferowanie pierwszego zabiegu za darmo — dzięki temu nic nie tracąc będą mogli na własnej skórze (i to dosłownie!) doświadczyć efektów działania parafiny. Można także wprowadzić czasową promocję na zabiegi parafinowe lub dołączyć je w ramach pakietu do zabiegów manicure i pedicure. Ciekawym chwytem jest też pozostawienie urządzenia do nagrzewania parafiny w pobliżu stanowiska, przy którym będziesz obsługiwała klientkę — być może zaintryguje ją ono i zechce ona wypróbować nowy zabieg na własnej skórze.

Pomimo szeregu korzyści wynikających ze stosowania parafiny, wśród klientów żywe są obawy wynikające z różnych oskarżeń kierowanych pod jej adresem. Istnieją jednak proste sposoby, które pozwolą rozprawić się z zarzutami dotyczącymi zarówno samej parafiny, jak i całego zabiegu. Klientom niechętnym do korzystania z parafiny, w której inny klient zanurzał już dłonie można zaproponować skorzystanie z porcji parafiny przeznaczonej specjalnie na ich indywidualne zabiegi.

Parafiny unikają także salony chcące uchodzić za przyjazne środowisku, ze względu na mineralne pochodzenie tej substancji. Uzyskiwana jest ona mianowicie ze źródeł nieodnawialnych. W takim wypadku rozwiązaniem będzie wykorzystanie ekologicznych alternatyw dla parafiny. Alternatywą taką są woski pochodzenia roślinnego — i są one dostępne w opakowaniach przeznaczonych do zużycia podczas jednej usługi, co rozwiązuje problem z zastrzeżeniami w kwestii higieny.

Zanim rozpoczniemy zabieg, konieczne jest przeprowadzenie rozmowy z klientem, celem uzyskania informacji na temat ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Parafiny nie zaleca się dla osób o wrażliwej skórze, cukrzyków, osób mających problemy z krążeniem, u których występują otwarte rany, osób cierpiących na drętwienia a także alergie. Nakładając parafinę należy także pamiętać, by nie stosować jej za dużo, ponieważ wówczas będzie bardzo długo wysychała.

Twoje klientki na pewno będą zadowolone z zabiegów parafinowych, dlatego nie zwlekaj i wprowadź je do swojej oferty!