Zalety stylizacji hybrydowej



W dzisiejszych czasach stylizacja paznokci metodą hybrydową stanowi podstawę oferty każdego salonu urody. Jakie są jej zalety? Jej zwolenniczki potrafią je wymienić jednym tchem i nic nie jest w stanie przekonać ich do powrotu do stosowania tradycyjnego lakieru. Zdarza się jednak, że do salonu przychodzi klientka, która do tej pory nie korzystała z tego sposobu podkreślania urody – jak  przekonać ją do wypróbowania go i co powinna wiedzieć o hybrydach?

Pierwszą i kluczową zaletą stylizacji hybrydowej jest jej trwałość. W tej kategorii hybryda absolutnie deklasuje tradycyjne lakiery do paznokci, które już po dwóch dniach zaczynają się ścierać, odpryskiwać i łuszczyć, a często odgniatają się bardzo szybko po aplikacji, gdyż potrzebują długiego czasu na całkowite wyschnięcie i trudno jest stwierdzić, kiedy można wrócić do wykonywania codziennych czynności bez obaw o uszkodzenie stylizacji. Mając paznokcie hybrydowe można natomiast swobodnie wykonywać wszelkie czynności bezpośrednio po ostatnim ich utrwaleniu w lampie. Kobiety, które decydują się na stylizację hybrydową po raz pierwszy często są zaskoczone tym, że bezpośrednio po wyjęciu dłoni z lampy mogą sięgnąć do swojej torebki bez ryzyka, iż paznokcie ulegną uszkodzeniu.

Dzięki właściwościom żelu hybrydowego można utwardzić go za pomocą lampy LED bądź UV, indukując proces polimeryzacji. Cząsteczki produktu, zwane oligomerami, łączą się wówczas w dłuższe łańcuchy, w wyniku czego powłoka nałożona na płytkę paznokcia staje się zwartą strukturą o wysokiej trwałości. Utrwalanie żeli hybrydowych trwa od 30 do 120 sekund i daje pewność, że wzór namalowany na płytce paznokcia pozostanie w niezmienionej postaci aż do momentu, gdy będziesz chciała zmienić stylizację. Co ważne, również naturalne światło dzienne może utrwalić żel hybrydowy, dlatego produkt ten musi być przechowywany w pojemnikach nieprzepuszczających promieni ultrafioletowych – jednak w przypadku stylizacji na dłoniach nie radzimy próbować tego sposobu, ponieważ utrwalanie trwałoby bardzo długo :)

Z utrwalaniem żeli hybrydowych wiąże się jeszcze jedna zaleta – a mianowicie to, że dopóki żel nie zostanie utwardzony w lampie, można z nim pracować. Oznacza to, że nawet osoby stawiające dopiero pierwsze kroki w dziedzinie stylizacji paznokci będą mogły bez pośpiechu nałożyć żel, a ten nie będzie wysychał w czasie aplikowania go. Można także wykonać poprawki – na przykład za pomocą cieniutkiego pędzelka uzupełnić żel przy skórkach, tak aby stylizacja wyglądała świeżo i perfekcyjnie.

Niewątpliwą zaletą stylizacji hybrydowej jest także możliwość wzbogacenia jej o dodatki, których paleta jest niezwykle szeroka – są wśród nich kryształki, ozdoby, brokat, pyłki, naklejki i inne drobiazgi. Żel hybrydowy daje możliwość trwałego przymocowania dodatków, co nie jest możliwe w przypadku malowania paznokci zwykłym lakierem (warto pomyśleć tu między innymi o naklejkach wodnych, które wyglądają fantastycznie, jednak bez zabezpieczenia warstwą żelu starłyby się z paznokci w ciągu kilkudziesięciu minut), dlatego jeśli klientka chce wyróżnić się przy pomocy zdobienia na paznokciach, hybryda będzie dla niej idealnym wyborem.

Niezaprzeczalnym plusem hybryd jest także połysk gwarantowany przez top, czyli żel wykorzystywany do wykańczania stylizacji.  Prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe będą długo zachwycały swoim blaskiem. Jeśli jednak taki efekt zacznie Ci się nudzić, możesz przy wykonywaniu kolejnej stylizacji zastosować top matowy. Świetnym rozwiązaniem jest także połączenie obu rodzajów topu, które pozwala na uzyskanie fantastycznego efektu estetycznego. W takim przypadku zdobienie wykonuje się na bazie kontrastu między połyskiem a matem, dzięki czemu paznokcie wyglądają intrygująco i pięknie nawet bez innych dodatków.

Jak zapewne sama wiesz, stosując tradycyjny lakier do paznokci mamy pewność, że za dwa-trzy dni będziemy musiały zmyć go ze względu na drastyczny spadek atrakcyjności stylizacji. W przypadku hybryd można być pewnym efektów i trwałości stylizacji – a ta wynosi nawet około 3 tygodni – o ile wykona się ją zgodnie ze sztuką, unikając błędów. Nie ma tu zatem miejsca na losowość, ponieważ wszelkie ewentualne problemy z paznokciami pomalowanymi żelem hybrydowym wynikają wyłącznie z błędów technicznych. To samo dotyczy uszkodzeń paznokci – jedynie nieumiejętne zdjęcie hybrydy z płytki spowoduje jej naruszenie, dlatego wrogiem paznokci nie jest hybryda sama w sobie, ani nawet aceton, który wykorzystuje się przecież dość rzadko, ponieważ nikt nie zmienia stylizacji hybrydowej co trzy dni (a co za tym idzie – nie traktuje tak często paznokci z hybrydą acetonem), lecz niemożność powstrzymania odruchu skubania powłoki hybrydowej.