Pedicure bez kropli wody!


Myśląc o urządzaniu salonu zawsze planujemy doprowadzenie instalacji wodnej w taki sposób, by zapewniał on wygodny dostęp do wody stylistkom. Jednak w myśl najnowszych trendów woda wcale nie musi być warunkiem niezbędnym dla przeprowadzenia udanego zabiegu pielęgnacji dłoni czy stóp. Pedicure w wersji bezwodnej zyskuje coraz więcej zwolenników i dzieje się tak nie bez przyczyny – ma on naprawdę bardzo wiele zalet!

Być może od zawsze obawiałaś się, co zrobiłabyś, gdyby pewnego dnia w twoim salonie zabrakłoby wody. Albo co miesiąc narzekasz, że jej zużycie znacznie podnosi koszty twojej działalności. Tymczasem problemy te wcale nie muszą zaprzątać twojej głowy. Wystarczy, że spojrzysz na wykonywane usługi nieco inaczej – a mianowicie uzmysłowisz sobie, że tak naprawdę woda wcale nie jest niezbędna do ich wykonania! Zaskoczona? Mamy jednak nadzieję, że jest to miłe zaskoczenie! Metodę tę stosuje wiele stylistek na całym świecie – i to nie dlatego, że mają one utrudniony dostęp do wody. Robią to z własnej inicjatywy, ponieważ są świadome korzyści z tym związanych. Dowiedz się, jakie zalety ma bezwodny pedicure i co możesz zyskać zmieniając technologię wykonywania usług pielęgnacji paznokci.

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, a większość kobiet myśląc o pielęgnacji dłoni czy stóp oczyma wyobraźni widzi przede wszystkim miseczkę z ciepłą wodą i niemal czuje relaksujący zapach olejków eterycznych. Tymczasem okazuje się, że usługi pielęgnacyjne wykonywane bez wody mogą być równie atrakcyjne, choć z nieco innych względów. Przede wszystkim jest to ogromna oszczędność kosztów. Dodatkowo, rezygnacja z wykorzystywana wody do zabiegów to wspaniały sposób na zmniejszenie wpływu wywieranego przez twoją działalność na środowisko, co z pewnością docenią twoje klientki, szczególnie te zaangażowane w działalność proekologiczną, starające się żyć w zgodzie z filozofią „zero waste”. Jeśli pomnożysz ilość wody zużywanej na jeden zabieg i przemnożysz ją przez liczbę dziennie wykonywanych zabiegów, a następnie liczbę dni, tygodni i miesięcy prowadzenia przez ciebie działalności, wynik z pewnością wprawi cię w osłupienie.

Masażery i spa dla stóp tworzą pewien klimat w salonie i mogą być jego ozdobą, ale wykorzystywanie ich do zabiegów wiąże się z dodatkowymi obowiązkami dla stylistek – nie tylko dokładnego i regularnego ich mycia, ale również dezynfekcji po każdym zabiegu. I choć ich realizacja pochłania dużo ich czasu i wysiłku, klientki i tak są często nastawione nieufnie do ich efektów. W dzisiejszych czasach, gdy klienci są znacznie bardziej wyczuleni na punkcie czystości i dezynfekcji w salonach kosmetycznych, warto myśleć nad upraszczaniem zabiegów i unikaniem tego, co mogłoby zniechęcić do nich klientki, dlatego bezwodne zabiegi stanowią w tym zakresie doskonałe rozwiązanie.

Procedura namaczania stóp do zabiegów ma swoje uzasadnienie w powszechnie panującym przekonaniu, iż po kąpieli paznokcie dają się łatwiej obcinać, a skóra łatwiej się złuszcza. W rzeczywistości jednak namaczanie nie jest warunkiem koniecznym dla sprawnego i skutecznego przeprowadzenia tych czynności pielęgnacyjnych – aby uzyskać świetny efekt, wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości narzędzia i kosmetyki – te ostatnie zmiękczą skórę i paznokcie, a przy tym wzbogacą je o dobroczynne substancje odżywcze. Ponadto nie należy zapominać, że pod wpływem wody płytka paznokcia lekko pęcznieje, dlatego wykonując stylizację hybrydową na takich paznokciach ryzykujemy, że będzie ona mniej trwała.

Czego zatem potrzebujemy do zabiegu pedicure?

Rezygnując z wody i namaczania stóp przed zabiegiem, nie rezygnujemy ze standardowych działań pielęgnacyjnych – tak samo musimy zetrzeć martwy naskórek ze stóp i nadać odpowiedni kształt paznokciom, a także usunąć z płytki zarastające ją skórki. Dopiero po przeprowadzeniu podstawowych działań pielęgnacyjnych możemy przystąpić do wykonywania stylizacji. Co będzie nam zatem potrzebne?

Zadbajmy o wygodny fotel dla klientki oraz stołek dla stylistki, szafkę na kółkach, na której blacie ułożymy narzędzia i produkty potrzebne do zabiegu. Jeśli w naszej ofercie chcemy zawrzeć zabiegi parafinowe, pomyślmy o urządzeniu do jej podgrzewania. Konieczne będą także ręczniki i ściereczki. Do stylizacji hybrydowej potrzebna będzie także lampa UV lub LED o odpowiedniej mocy.Warto przy okazji wspomnieć, że korzystając z lamp należy zawsze zachowywać najwyższą ostrożność i starać się używać najniższego, skutecznego poziomu mocy. Z narzędzi wymienić trzeba przeze wszystkim tarki do stóp, preparaty zmiękczające skórę i nagniotki, a także parafinę, emulsje do pielęgnacji skóry i paznokci, pilniki (m.in. o gradacji 180/400), płatki kosmetyczne, patyczki do odsuwania skórek, kopytka, obcinacze, szczoteczki do paznokci i wreszcie żele hybrydowe i lakiery. Przydać się mogą także cążki, a dla osoby wykonującej zabieg – rękawiczki ochronne.

Jak zachęcić klientki do tego by skorzystały z zabiegów pedicure w twoim salonie?

Przede wszystkim komunikuj największą zaletę płynącą ze stosowania procedur bez użycia wody, czyli wzrost poziomu higieny. Po drugie, podkreślaj wagę wprowadzonej zmiany w kontekście ochrony środowiska. Klientkom, które dopiero niedawno zaczęły korzystać z twoich usług, dokładnie wyjaśniaj wszystkie swoje działania, ponieważ część z nich może mieć pewne obawy i nie rozumieć wszystkiego co robisz, a wiedz, że stres klientów nie jest dobrym przyjacielem dla stylistek paznokci.

Promuj swoje usługi na portalach społecznościowych. Zamieszczaj zdjęcia szczególnie udanych stylizacji. Pozwól obserwującym by zadawali ci pytania i na bieżąco podawaj odpowiedzi na nie, by zyskać rangę eksperta branżowego i wzbudzić zaufanie do ciebie. Swoje odpowiedzi możesz publikować na profilu salonu. Na pierwszym miejscu stawiaj higienę i bezpieczeństwo klientów. Oferuj klientom produkty, które pozwolą im dbać w swoje stopy również w domu, między zabiegami. Zapoznaj ich ze swoim portfolio zdobień, zaznaczając jednocześnie, że twoja kreatywność sięga znacznie dalej.