Frezarka w pracy stylistki


Trafny dobór sprzętu potrafi znacząco przyspieszyć realizację zadań stojących przed stylistką. Właśnie dlatego w codziennej jej pracy tak ważne i przydatne są frezarki – niewielkich rozmiarów urządzenia elektryczne zastępujące pilniki ręczne. Radykalnie skracają one czas wykonywania zabiegów stylizacyjnych, odciążają stawy i mięśnie oraz zapewniają lepsze efekty niż piłowanie pilnikiem ręcznym. Nie trzeba bowiem nikogo przekonywać, że piłowanie paznokci zawsze zajmuje stylistkom najwięcej czasu. Gdy zatem uznasz, że nie warto marnować czasu na coś, co może za ciebie wykonać maszyna, dowiedz się co oferuje rynek aby decyzja zakupowa, którą podejmiesz, przyniosła ci jak największe korzyści. Jeśli bowiem dokonasz dobrego wyboru, z dużym prawdopodobieństwem nie wrócisz już do pilników ręcznych. Chcąc jednak uzyskać optymalne rezultaty, musisz zadbać o swoją edukację w temacie korzystania z frezarek, ponieważ tylko w ten sposób będziesz w stanie wykorzystać w pełni ich potencjał. Potraktuj frezarkę jako swoją tajną broń i opanuj sztukę korzystania z niej do perfekcji dzięki naszym wskazówkom.

Wiele osób żywi dalekie od prawdy przekonanie, iż frezarki przydają się tylko do spiłowywania sztucznego paznokcia. Tymczasem można je wykorzystywać na wielu etapach stylizacji. Frezarka pozwala szybciej przygotować dłonie do zabiegów oraz skraca czas wykańczania stylizacji. We wprawnych dłoniach zapewnia ona znacznie wyższą precyzję realizacji niemal każdego zadania.

Pilniki elektryczne świetnie sprawdzają się także podczas zabiegów na stopy – dzięki nim usuwanie zgrubień odbywa się błyskawicznie i bezpieczniej dla skóry stóp. Dodatkowo, stylistka nie musi wykonywać dziesiątków ruchów by zetrzeć martwy naskórek i w rezultacie czemu jej stawy i mięśnie nie są pod koniec dnia tak nadwyrężone jak po pracy z pilnikiem ręcznym. Doceniają to zwłaszcza osoby mające skłonności do dolegliwości bólowych w okolicy stawu łokciowego, nadgarstka czy ramion.

Wyposażona w odpowiednią końcówkę frezarka pozwoli z łatwością usunąć stary lakier z płytki paznokcia a także odzyskać wykorzystane do zdobień kryształki i inne ozdoby, co pozwoli na ponowne ich użycie.

Decydując się na kupno frezarki pamiętaj, że tak jak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego nie warto oszczędzać i wybierać najtańszego modelu. Prawdą jest oczywiście, że dobrze byłoby na początek przekonać się, czy praca z frezarką będzie ci odpowiadać, ale jeśli postawisz na najtańszy dostępny sprzęt, twoje doświadczenia z jego wykorzystywania będą z dużym prawdopodobieństwem negatywne lub słabe. Być może twoje koleżanki z salonu będą zachwalać tanie modele marketowe, ale przyjmuj te relacje z pewnym dystansem, ponieważ za niedługi czas może się okazać, że będą musiały wymienić swój sprzęt na inny, gdy w trakcie pracy przytrafi im się usterka (nie wspominając o tym, jak poważne mogą być jej konsekwencje dla klientki, gdy sprzęt nagle zacznie „wariować”).

Osoby, które od wielu lat korzystają z frezarek są przeważnie zdania, że lepiej potraktować zakup pilnika elektrycznego jako inwestycję niż obszar, w którym można dokonać jakichś oszczędności. Możesz być natomiast pewna, że inwestycja ta dość szybko się zwróci — głównie za sprawą skrócenia czasu wykonywania stylizacji. Jeśli kupisz porządne urządzenie, posłuży ci ono wiele lat. Dodatkową zaletą jest z pewnością oszczędność czasu, który co kilka miesięcy musiałabyś przeznaczać na znalezienie i zakupienie kolejnego urządzenia. Jeśli będziesz dbała o swoją frezarkę, co najczęściej ogranicza się do przechowywania jej w odpowiednich warunkach i czyszczenia, jedyne o czym będziesz musiała myśleć to okresowa wymiana zużywających się końcówek. W czasie, gdy frezarka nie jest używana, powinnaś zabezpieczyć ją przed kurzem. Należy także chronić ją przed płynami — w przypadku pracy stylistki największe ryzyko wiąże się z obecnym na blacie roboczym acetonem. Jednak najrozsądniejszym wyjściem jest jednak regularne oddawanie urządzenia do serwisu. Pozwoli to uniknąć większych awarii i usterek, dlatego nie warto na tym oszczędzać.

Wybór frezarek jest obecnie ogromny, dlatego powinnaś przede wszystkim zastanowić się, które parametry i cechy tego urządzenia są dla ciebie najważniejsze. Możesz zdecydować się na frezarkę zasilaną bateriami lub sprzęt o większej mocy, zasilany sieciowo. Powiązany z tym jest maksymalny czas nieprzerwanej pracy —  niektóre frezarki, nawet te na baterie, wymagają przerw nawet co kwadrans, by ich silnik nie uległ uszkodzeniu. Kolejnym istotnym parametrem jest liczba obrotów na minutę — im będzie ona wyższa, tym lepiej będzie ci się pracować, a urządzenie będzie działało w sposób bardziej płynny, co przełoży się na komfort klientów. Warto zwrócić również na sposób regulacji obrotów oraz możliwość przełączania ich kierunku (prawo/lewo). Bardzo przydatne są także dodatkowe elementy oferowane przez niektórych producentów: osłonki na pył powstający w trakcie piłowania oraz podświetlenie LED.

Jak każde urządzenie, również frezarka może nas zawieść. Dlatego też ważne jest, by posiadać zabezpieczenie na taką ewentualność — niespodziewana konieczność przestawienia się na piłowanie ręczne może nie tylko być szokiem, ale i całkowicie zaburzyć nasz ułożony pod szybką, sprawną pracę harmonogram. Warto mieć na uwadze również coraz rzadsze w dzisiejszych czasach, ale mimo wszystko zdarzające się problemy z dostawą prądu. W takich sytuacjach wybawieniem jest czekająca w szufladzie (i naładowana!) frezarka na baterie.

Frezarki mają ogromny potencjał, ale ujawnia się on dopiero w doświadczonych dłoniach specjalistki. Zrób zatem wszystko by nią zostać! Kluczowy jest dobór odpowiednich końcówek, umiejętność trzymania urządzenia w odpowiedni sposób oraz wprawne sterowanie nim. Pamiętaj: jeśli nie czujesz się jeszcze pewnie w pracy z frezarką, nie sięgaj po nią podczas wizyty klientki, ponieważ niewystarczająca pewność w połączeniu ze stresem na pewno nie przyniosą dobrego efektu. Na początek musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Postaraj się jak najlepiej poznać swoje urządzenie i sposób jego działania, aby nic cię nie zaskoczyło. Zapoznaj się z instrukcją jego użytkowania, poszukaj filmików instruktażowych w Internecie i poproś znajome, by poddały się zabiego, które wykonasz u nich z użyciem frezarki. Musisz dołożyć wszelkich starań, by w twoich rękach frezarka była urządzeniem bezpiecznym, ponieważ niewłaściwie użytkowana może spowodować nie tylko rany, ale także i poparzenia.

Zakup frezarki to wydatek rzędu kilkuset złotych, ale musisz wziąć po uwagę również koszty jej eksploatacji, części wymiennych oraz materiałów eksploatacyjnych. Jeśli masz taką możliwość, na przykład w salonie, postaraj się zapoznać z możliwościami poszczególnych końcówek, by wiedzieć, które będą najbardziej przydatne pod kątem twoich potrzeb i by nie kupować tych, które będą w twoim przypadku zbędne.